KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15475290
nr 1547 5290
Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, man. Olja på pannå, 24x9, yttermått inklusive ram: 31x17 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 juni 2023
kl 19:31:59
12/6 15:31:25
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta